Angol vagy Német nyelven az alábbi oldalon tekinthető meg: 

General Terms and Conditions

Allgemeine Geschäftsbedingungen

Termékek
www.lgtechnologies.hu weboldalon webáruház útján történő adásvételére vonatkozó

 

Általános Szerződési Feltételek

 

Preambulum

 

Jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: Ászf.) generális jelleggel szabályozza a

 

LG TECHNOLOGIES Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 2161 Csomád, Levente utca 14.

  1. ép.., cégjegyzékszám:    13-09-231888,    adószám:    24376004-2-13,   statisztikai    számjel:

24376004-3314-113-15, nyilvántartó szerv: Budapest Környéki Törvényszék Cégbírósága. a

 

továbbiakban: Társaság vagy Vállalkozó vagy Vállalkozás) ingók, ipari elektronikai eszközök és egyéb elektrotechnikai eszközök valamint azok tartozékai és alkatrészei kereskedelmére vonatkozó tevékenységével kapcsolatosan a megrendelőkkel kötött szerződések szerződéses feltételeit szabályozza, ekként a Vállalkozó kijelenti, hogy jelen Ászf. nem vonatkozik a Vállalkozó javítási tevékenységére vonatkozó szerződésekre. Amennyiben a felek egymás közötti szerződéses viszonyaikban írásban eltérően nem állapodnak meg, úgy jelen Ászf. rendelkezései irányadóak. A Vállalkozó és a Megrendelő közötti szerződéses viszonyokban a Felek csak jelen Ászf. közzétételét követően írásban létrejövő eltérő megállapodással térhetnek el jelen Ászf. rendelkezéseitől, az Ászf-től való eltérésre történű kifejezett utalással, ennek hiányában az Ászf-től való eltérést a Felek érvénytelennek tekintik.

 

Az ÁSZF hatálya kiterjed minden olyan, a Társasággal írásbeli, szóbeli vagy ráutaló magatartással kötött szerződésre, árajánlatra, megállapodásra, megbízásra, megrendelésre vagy meghatalmazásra, mely alapján Társaság ellenszolgáltatás fejében ingók, ipari elektronikai eszközök és egyéb elektrotechnikai eszközök valamint azok tartozékai és alkatrészei kereskedelmével kapcsolatos és a Honlapon forgalmazott valamennyi Áru adásvétele kapcsolatosan szerződéskötésére és a szerződéses kötelezettségei teljesítésére. Jelen Ászf. időbeli hatálya, ha jelen Ászf. eltérően nem rendelkezik, úgy a Felek közötti jogviszony létrejöttére irányuló ajánlatkéréstől vagy a jogviszony létrejöttét megelőző tárgyalások megkezdésétől hatályos. Jelen Ászf hatálya kiterjed a vállalkozás és a megrendelő, valamint a velük jogviszonyban álló további személyek minden a szerződés megkötésével és teljesítésével összefüggésben álló megkeresésére, szerződéskötésére és teljesítésére, jognyilatkozatokra.

 

Szolgáltató adatai:

Név: LG TECHNOLOGIES Korlátolt Felelősségű Társaság

cégjegyzékszám: 13-09-231888

adószám: 24376004-2-13

székhely: 2161 Csomád, Levente utca 14. A. ép.

telefonszám: +36 70 563 0493

e-mail cím: info@lgtechnologies.hu

 

  1. Fogalommeghatározás

 

Jelen Ászf. vonatkozásában az alábbi fogalommeghatározások irányadók:

 

  1. Felek: Az Ügyfél és a Társaság egyidejűleg

 

  1. Ügyfél vagy Megrendelő: Minden a Társasággal szerződéses viszonyban álló vagy szerződéskötésre irányuló tárgyalásokban résztvevő jogi személy, természetes személy vagy személyegyesülés, relatív jogképességgel rendelkező személy, aki a Társasággal ingók, ipari

 

elektronikai eszközök és egyéb elektrotechnikai eszközök valamint azok tartozékai és alkatrészei adásvétele kapcsán, valamint ezekhez kapcsolódó kiegészítő tevékenységekre vonatkozó szerződést köt, vagy ilyen szerződéses viszony megkötésére irányuló tárgyalást folytat a Vállalkozóval, ajánlatot kér, melyben a Társaság mint vállalkozás vesz részt.

 

  1. Szolgáltatás: Egyedi szerződés alapján a Vállalkozó által ingók, ipari elektronikai eszközök és egyéb elektrotechnikai eszközök valamint azok tartozékai és alkatrészei és a Honlapon forgalmazott valamennyi Áru adásvétele.

 

  1. Alvállalkozó: olyan cég vagy egyéni vállalkozó, természetes személy, mely vagy aki a Társaság megbízásából vesz részt az Ügyfelek részére történő szolgáltatás-nyújtásban, szerződés megkötésében vagy teljesítésében közreműködik, egyéb ahhoz kapcsolódó tevékenységet végez a Társaság megbízásából, vállalkozási, megbízási vagy egyéb jogviszony alapján.

 

  1. Munkavállaló: a Vállalkozóval munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló megbízási jogviszonyban álló vagy korábban a Vállalkozóval munkaviszonyban állt természetes személy tekintet nélkül annak munkakörére vagy feladatkörére.

 

  1. Áru vagy Termék: a Vállalkozás által forgalmazott valamennyi termék, beleértve a ingók, ipari elektronikai eszközök és egyéb elektrotechnikai eszközök valamint azok tartozékai és alkatrészei a lgtechnologies.hu honlapon keresztül forgalmazott valamennyi terméket.

 

  1. Eszközráfordítás vagy ráfordítás: Minden olyan költség, amely a szolgáltatáshoz kapcsolódó anyagbeszerzés, eszközbeszerzés költsége, mely eszközráfordítás összegét a vállalkozó elszámolása alapján számla bemutatásával állapítja meg a Vállalkozó.

 

  1. Szállítási díj: A Termék Megrendelő által megjelölt helyre történő szállítással felmerülő összes költség és díj.

 

  1. Vételár: A Honlapon a Termék áraként megjelölt vételár, a Honlapon megjelölt pénznemben.

 

  1. Egyedi megrendelés vagy Egyedi Szerződés vagy Egyedi Szerződés: A jelen Ászf. V. pontjában meghatározott fogalom jelen Ászf. egészére hatályos.

 

  1. Honlap: a lgtechnologies.hu elérési cím alatt található honlap és annak minden aloldala.
  2. Fogyasztó: a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013.évi V. törvényben (a továbbiakban: Ptk.)

8:1. § (1) bekezdésének 3. pontjában meghatározott fogalommal azonos.

 

  1. Szerződés tárgya

 

 

A Vállalkozás vételárfizetés és szállítási díj ellenében kötelezettséget vállal arra, hogy az alább rögzített feltételek mellett egyedi megrendelést követően létrejövő Egyedi Szerződés alapján a Megrendelő vagy általa kijelölt harmadik személy részére az egyedi megrendelés alapján létrejövő szerződésben megjelölt és körülírt Árut a Megrendelő által megadott postázási címre megküldi.

 

A Megrendelő kötelezettséget vállal arra, hogy a Vállalkozó által szolgáltatott termékért számla ellenében a szállítást megelőzően az Egyedi Szerződésben meghatározott Vételárat és Szállítási díjat fizet a Vállalkozó részére.

 

  • Vállalkozó kötelezettségei

 

  1. A Vállalkozó a jelen Ászf. alapján létrejövő Egyedi Szerződés alapján köteles a Megrendelő részére az Egyedi Szerződésben meghatározott Terméket vételár ellenében a vállalt szállítási időben a Megrendelő részére átadni és a Termék tulajdonjogát átruházni.

 

  1. A Vállalkozó, amennyiben az Egyedi Szerződés eltérően nem rendelkezik, a Terméket az Egyedi Szerződés létrejöttétől számított kilencven napon belül köteles a Megrendelő részére megküldeni. A Termék akkor minősül kézbesítettnek, amikor a Terméket a Megrendelő vagy vele egy háztartásban élő személy vagy egyéb átvételre meghatalmazott személy, a Megrendelő megbízottja, a Megrendelő által megjelölt címen, székhelyen, telephelyen tartózkodó személy vagy a Megrendelő munkavállalója a Terméket átvette vagy a megrendelő által megjelölt csomagátvételi pontra a Termék megérkezik.

 

  1. A Vállalkozót nem terheli felelősség, így az ebből eredő károk tekintetében sem felel azért, ha a Termék kézbesítését, átadását végző szállító a Terméket megrongálja, elveszti vagy a Terméket rossz címre vagy az átvételre nem jogosult személynek adja át.

 

  1. Amennyiben a Vállalkozó az Egyedi Szerződésből eredő kötelezettségei teljesítése során a Termék átadásával, megküldésével késedelembe esik a Vállakozó az Egyedi Szerződésben vagy jelen Ászf-ben meghatározott határidőn túl jogosult a Megrendelő e-mailben történő értesítésével 30 nap póthatáridőt igénybe venni, a Megrendelő ezen póthatáridőn belül a késedelemre hivatkozással elállási jogával vagy egyéb késedelemre alapított igénnyel nem élhet a Vállalkozással szemben.

 

  1. Amennyiben a Vállalkozó az Egyedi Szerződésből eredő kötelezettségei teljesítése során a Termék átadásával, megküldésével késedelembe esik, és póthatáridőt a Vállalkozó nem kért vagy az eredménytelenül telt el, a Megrendelő köteles a Vállalkozót írásban felhívni, hogy a felhívás kézhezvételétől számított 15 napon belül küldje meg a Terméket, a Vállalkozó ezen felhívás hiányában késedelembe nem esik, illetve a Vállalkozó késedelembe csak jelen pontban meghatározott értesítő szerinti 11. napon esik, ezt megelőzően a Felek a Vállalkozó késedelemét kizárják.

 

  1. Amennyiben a Termék a kézbesítéskor hibás vagy nem felel meg az Egyedi Szerződésben leírt minőségi követelményeknek a Megrendelő köteles a Vállalkozás részére kijavításra vagy kicserélésre vonatkozó kellékszavatossági helytállást biztosítani, a Vállakozás ezen Terméket köteles 60 napon belül kicserélni vagy kijavítani, a Megrendelő a szerződéstől való elállásra csak ezen eredménytelen 60 napot követő napon esik. A Felek kizárják a Vállalkozó kárfelelősségét olyan károkért, amelyek a hibás teljesítésből, hibás Termék szolgáltatásából erednek és a Megrendelő a Vállalkozástól 60 napos határidővel kijavítást vagy kicserélést nem kért. A Vállalkozó csak a szándékosan okozott károk tekintetében köteles kártérítési felelősség, illetve amennyiben a kár a hibás Termék szolgáltatásából ered a Vállalkozó csak abban az esetben felel a kárért, akkor köteles megtéríteni, ha a Megrendelő felhívta őt a Termék kijavítására vagy kicserélésére, de azt nem vállalta vagy ismét hibás Terméket szolgáltatott. A Felek kikötik, hogy a hibás Termék esetén a Vállalkozó jogosult eldönteni, hogy a Terméket kijavítja vagy kicseréli.

 

  1. Amennyiben a Termék a kézbesítéskor nem tartalmaz megfelelő mennyiséget (a továbbiakban: Mennyiségi Hiba) úgy ezt a Megrendelő köteles nyomban jelezni a Vállalkozás részére, és a Vállalkozás a mennyiségi hibával érintett hiányt 60 napon belül köteles pótolni.

 

 

  1. A Vállalkozó az egyedi szerződések teljesítéséhez alvállalkozót, közreműködőt jogosult igénybe venni, azonban amennyiben a Termék kiszállítása során a szállítást végző személy, társaság esik késedelembe, ezen késedelemért vagy hibáért a Vállalkozás nem felel.

 

  1. A Vállalkozó köteles helytállni az általa, illetve az általa alkalmazott munkavállalók vagy megbízottak, alvállalkozók által szándékosan okozott károkért, a Vállalkozó kárfelelőssége a nem szándékosan okozott károkért kizárt. A Vállalkozó nem felel azokért a hibákért és károkért, amely a nem megfelelő használat, szállítás kezelés folytán áll elő, a Megrendelő által kifejtett tevékenységére vezethető vissza vagy azzal összefüggésben állt elő vagy kívülálló harmadik személy közrehatása folytán áll elő. A Vállalkozó az Egyedi Szerződésben szereplő vételár tízszeresét meghaladó, de legfeljebb ötmillió forint összegű kárösszeg fölötti kár tekintetében nem köteles helytállni, az a fölötti összeget nem köteles megtéríteni.

 

 

 

  1. Megrendelő kötelezettségei

 

  1. A Megrendelő köteles az Egyedi Szerződés létrejöttéhez szükséges személyazonosító adatait így különösen nevét, lakcímét vagy székhelyét, természetes személy esetén anyja születési nevét, születési helyét és idejét, jogi személy esetén nyilvántartó hatóságot és regisztrációs számot helyesen és pontosan megadni a regisztráció során (a továbbiakban: Regisztráció). A regisztrációt a Megrendelő a vásárlást megelőzően a Honlapon keresztül köteles elvégezni, és helyes és helytálló adatokat köteles megadni, ennek hiányában a hibás teljesítés vagy a teljesítés elmaradásáért a Megrendelő felel, így a vállalkozás jogosult az Egyedi Szerződéstől egyoldalú jognyilatkozatával elállni azzal, hogy a felmerült költségeit a vételárból jogosult levonni és az ezen felüli részt a Megrendelőnek visszautalja.

 

  1. A Megrendelő köteles a Honlapon keresztüli Megrendeléssel egyidejűleg a vételárat és szállítási díjat előre megfizetni, melynek jogcíme előleg (a továbbiakban: Előleg). Az Előleg a vételárba beleszámít. Az Előleg, mely a vételár teljes összegével egyenlő a Megrendelés elfogadásával teljesített vételárnak minősül.

 

  1. A Megrendelő köteles vételárat, Eszközráfordítás és szállítási díj teljes összegét megfizetni.

 

 

  1. A Megrendelő köteles a Vállalkozó részére minden olyan információt rendelkezésre bocsájtani, amely a Vállalkozó jelen ÁSZF-ből és az Egyedi Szerződésből fakadó kötelezettségei ellátásához szükséges, így különösen a Termék szállításához szükséges pontos cím megjelölésére. A vállalkozót kár felelősség és kellékszavatosság nem terheli, amennyiben a Megrendelő a Termék megfelelő átadásához szükséges információkat és közreműködést nem adja meg a Vállalkozás részére.

 

  1. Amennyiben az Egyedi Szerződés létrejön, de a Megrendelő a vállalkozó részére elérhetetlené válik, vele kapcsolatot nem tart ezen állapotok valamelyike 14 napig fennáll vagy a Terméket

 

nem veszi át, a csomag nem kereste, címzett ismeretlen jelzéssel érkezik vissza Vállalkozáshoz, akkor a Vállalkozó az Egyedi Szerződést felmondhatja és a Megrendelő a Vállalkozó részére az Egyedi Szerződésben kikötött szállítási költség és egyéb költségek levonása után a vételár összegének 50%-kának megfelelő összegű kötbért köteles megfizetni, azzal, hogy a Vállalkozás a kötbér összegét jogosult a vételárból kielégíteni, az ezen felül fennálló összeget a Vállalkozás a Megrendelőnek visszautalja, a Vállakozó általi Egyedi Szerződés felmondása esetén a kötbér a felmondást követő napon esedékes.

 

  1. A Megrendelő köteles helytállni az általa, munkavállalója vagy megbízottja, illetve a vele egy háztartásban élők illetve vele szerződéses viszonyban álló harmadik személy által a Vállalkozónak vagy Alvállalkozójának okozott károkért.

 

  1. A Megrendelő a vételárat, eszközráfordítások díját és szállítási díjat banki átutalás útján, bankkártyás fizetés útján vagy a Honlapon biztosított egyéb fizetési módon megfizetni és a Terméket átvenni.

 

  1. A Megrendelő tudomásul veszi, hogy a Termékekhez adott termékleírást, használati utasítást és a Termék adottságaiból és rendeltetéséből eredő használati módot követni, az ezektől eltérő használatért a Megrendelő felel.

 

  1. Egyedi megrendelés és egyedi szerződés létrejötte

 

  1. Egyedi Megrendelés vagy Megrendelés: Az egyedi szerződés létrejöttéhez szükséges a Megrendelő megrendelése, melyet a Honlapon elektronikus úton regisztrációt követően tehet meg, egyedi megrendelésnek minősük, ha a Megrendelő regisztrációt követően a Honlapon megjelenített Terméket vagy Termékeket a Honlapon üzemeltetett webáruházon keresztül megrendeléskánt megjelöli, „kosárba rakja” és a megrendelést elküldi vagy véglegesíti. A nem fogyasztónak minősülő Megrendelő az Egyedi Megrendeléstől nem állhat el azt nem vonhatja vissza.

 

  1. Egyedi Szerződés: Az Egyedi Szerződés az Egyedi Megrendelés Vállakozó általi elfogadásával jön létre, mely lehet a Megrendelésről való e-mailben küldött visszaigazolás, az Egyedi Szerződés létrejöttének napja a visszaigazoló e-mail vagy elfogadó nyilatkozat elküldésének napja.

 

  1. Amennyiben a Vállalkozás a Megrendelést 7 napon belül nem erősíti meg, nem fogadja el, úgy azt a Felek úgy minősítik, hogy a Vállalkozás a Megrendelést nem fogadja el, így az Egyedi Szerződés nem jön létre.

 

  1. Amennyiben a megrendelést követően a Vállalkozó nem tud szállítani a Megrendelőnek, a Vállalkozó jogosult az Egyedi Szerződéstől a teljesítési határidőt követő kilencvenedik napig elállni és a vételárat visszautalja, a Megrendelő ezen elállás esetén nem jogosult további megtérítési vagy kárigényeket érvényesíteni a Vállalkozóval szemben.

 

  1. Termék ára és egyéb díjak

 

  1. A Vállalkozás a Honlapon feltünteti az egyes termékek vételárát, mely a honlapon az ár mellett feltüntetett pénznemben értendő.

 

  1. A Vállalkozás az Egyedi Megrendelés és regisztráció során a megadott adatok alapján megadja a szállítási díj összegét, mely helytállóságáért a Vállalkozás csak akkor áll helyt, ha a Megrendelő az ehhez szükséges összes információt helyesen adta meg.

 

  1. Amennyiben a Vállakozás minden gondossága ellenére hibás ár kerül a Honlapon felületére, esetleg rendszerhiba miatt megjelenő “0” EUR-os vagy “1” EUR-os ár vagy a Termék átlagos piaci árának 30%-ánál alacsonyabb ár, akkor a Vállalkozó nem köteles a megrendelést hibás áron visszaigazolni, vagy az Egyedi Szerződést teljesíteni, hanem lehetősége van az ajánlat visszautasítására, az Egyedi Szerződéstől határidő nélkül elállni és felajánlhatja a helyes áron történő visszaigazolást, amelynek ismeretében Megrendelőnek joga van nem elfogadni a módosított ajánlatot. Hibás ár alatt értjük azt az árat, amin a vállalkozónak nincs meg a szerződéses akarata a szerződés megkötésére. A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) alapján a szerződés a felek akaratának kölcsönös és egybehangzó kifejezésével jön létre. Amennyiben a felek nem tudnak megállapodni a szerződéses feltételekben, azaz nincs meg a felek akaratát kölcsönösen és egybehangzóan kifejező nyilatkozat, abban az esetben nem beszélhetünk érvényesen létrejött szerződésről, amelyekből jogok és kötelezettségek fakadnának.

 

 

VII.  Szerződés felmondása vagy elállás nem fogyasztó Megrendelő esetén

 

 

A jelen Ászf. szerint létrejött Egyedi Szerződést az egyedi szerződés, az Ászf. vagy jogszabály eltérő rendelkezése hiányában, az Egyedi Szerződést a Felek nem jogosultak súlyos szerződésszegés hiányában felmondással vagy elállással megszüntetni. Az Egyedi Szerződés megszüntetése esetén a Felek kötelesek egymással elszámolni, ekörben a Megrendelő köteles a szállítási díjat viselni.

 

 

VIII.    Vegyesrendelkezések

 

  1. A Megrendelő az Egyedi Szerződés létrejöttével kötelezettséget vállal arra, hogy sem a jogviszony fennállása alatt, sem annak megszűnésétől számított 5 éven belül a Vállalkozó által alkalmazott munkavállalóval, volt munkavállalóval, megbízottal vagy alvállalkozóval, korábban Megbízottal vagy alvállalkozóval vagy a Vállalkozás beszállítójával sem közvetlen, sem közvetett módon nem lép a Vállalkozással azonos vagy hasonló tevékenységi körbe tartozó feladat ellátására irányuló üzleti, megbízotti, vállalkozói, vagy munkajogi jellegű jogviszonyba, ennek megsértése esetén a Megrendelő munkavállalónkként, megbízottanként vagy alvállalkozónkként000.000,- Ft, azaz kilencmillió forint kötbért köteles a Vállalkozónak megfizetni. A Felek jelen bekezdés vonatkozásában többek között közvetett

 

jogviszonylétesítésnek minősítik azt az esetet, ha a Megrendelő, tagja, vezető tisztviselője vagy ezek közeli hozzátartozója vagy ezen személyek által tulajdonolt társaság köt szerződést munkavállalóval volt munkavállalóval, megbízottal vagy alvállalkozóval, korábban Megbízottal vagy alvállalkozóval.

 

  1. Vállalkozó köteles a Megrendelőt haladéktalanul értesíteni minden olyan körülményről, mely a vállalkozás eredményességét, vagy kellő időre való elvégzését veszélyezteti vagy gátolja. Az értesítés elmaradása vagy késedelmes közlés esetén annak következményeit a Vállalkozó viseli.

 

  1. A Megbízó és a Vállalkozó a tudomására jutott üzleti titkot köteles megőrizni, üzleti titoknak minősül minden olyan információ vagy adat, amely az egyedi szerződés teljesítése vagy előkészítése során tudomásukra jut.

 

  1. Jelen dokumentumban nem szabályozott kérdésekben a polgári törvénykönyv és a magyar hatályos jogszabályok irányadók, jelen Ászf. alapján létrejövő jogviszonyra a magyar joghatóság kikötött, kizárólagos magyar bíróság jogosult kizárólagosan eljárni. A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekre, valamint jelen ÁSZF értelmezésére a magyar jog az irányadó, különös tekintettel a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény („Ptk.”) és az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény (Elker. tv.), valamint a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet rendelkezéseire

 

 

  1. Fogyasztókra vonatkozó eltérő és külön rendelkezések

 

  1. A Vállalkozás tájékoztatja a Fogyasztó Megrendelőket az alábbi információkról:
  2. Vállalkozás adatai:  LG TECHNOLOGIES Korlátolt Felelősségű  Társaság (székhely:

2161 Csomád, Levente utca 14. A. ép.., cégjegyzékszám: 13-09-231888, adószám:

24376004-2-13,    statisztikai   számjel:    24376004-3314-113-15,   nyilvántartó    szerv:

Budapest Környéki Törvényszék Cégbírósága, telefonszám: +36 70 563 0493 e-mail

cím: onlinesales@lgtechnologies.hu

 

  1. A Vállakozás a szolgáltatást a jelen ÁSZF szerinti tartalommal létre jövő Egyedi Szerződés alapján az abban foglalt feltételek szerint teljesít, abban az esetben, ha a Megrendelő szerződéses kötelezettségeit maradéktalanul teljesítette,

 

  1. A Vállalkozás az Egyedi Szerződés létrejöttét követően nem jogosult a vételárat módosítani, a Honlapon feltüntetett árakat alkalmazza a megrendelt termékekre

 

  1. A Vállalkozás a szolgáltatásért a fogyasztóval szemben a szolgáltatásért az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003 (IX.22.) Kormányrendelet szabályozza, a jótállás időtartama a szolgáltatáséért fizetett vállalkozói díj összegétől és rendeltetésétől függ, a Vállakozás tájékoztatja a Megrendelőt, hogy az általa Honlapon forgalmazott játékok nem minősülnek az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003 (IX.22.) Kormányrendelet 1. számú mellékletének 12. pontja szerinti „az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003 (IX.22.) Kormányrendelet „10 000 forintot elérő eladási árú gyermekhinták, csúszdák és hasonló tevékenységet igénylő gyermekjátékok bel- és kültéri, otthoni használatra” cím alatti játékoknak, így kötelező jótállás a Válllakozót

 

nem terheli. Ezen túlmenően az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003 (IX.22.) Kormányrendelet hatálya alá tartozó, 1. számú mellékletben felsorolt termékek esetén A jótállás időtartama:

 

i.) 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év,

 

ii.) 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év, iii.)) 250 000 forint eladási ár felett három év.

 

  1. A Fogyasztó fogyasztóvédelmi panaszát írásban a Vállakozás székhelyére címzett postai küldemény útján jelentheti be joghatályosan, melyet a Vállalkozás 30 napon belül bírál el.

 

  1. A fogyasztónak minősülő Megrendelő kellékszavatossági igények közül elsősorban a kijavítás vagy kicserélés jogát gyakorolhatja.

 

  1. A fogyasztó jogosult a fogyasztói panaszával kapcsolatban a Kereskedelmi és iparkamara mellett működő békéltető testülethez fordulni, a Vállalkozás székhelye szerint a Pest Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara által működtetett Békéltető Testület, Címe: 1055 Budapest, Balassi Bálint u. 25. 4.em.2., e-mail címe: pmbekelteto@pmkik.hu

 

  1. A fogyasztó jogosult az Egyedi Szerződéstől vagy Egyedi Megrendeléstől a Termék átvételét követő 14 napon belül a Vállalkozáshoz címzett a jelen Ászf-ben megadott székhelyére címzett postai küldeményben vagy e-mailben indokolás nélkül elállni, mely esetben a Megrendelő a szállítási és visszaküldéssel járó szállítási és csomagolási díjat köteles viselni.

 

  1. A Fogyasztó jogosult a Megrendelését az Árajánlat elfogadása előtt visszavonni ajánlati kötöttség nélkül.

 

 

Csomád, 2024. 11.04.